تاریخچه برند والئو

تاریخچه برند والئو

والئو یکی از بزرگترین برند های لوازم یدکی خودرو در سراسر دنیاست. لوازم یدکی والئو شامل لوازم مصرفی، برقی، روشنایی و … است.

تاریخچه برند والئو

در سال ۱۹۲۳ در سنت کوئین، حوالی شهر پاریس شرکتی با کارایی تولید لنت ترمز با نام The Société Anonyme Française du Ferodo تاسیس شد. این شرکت تحت لیسانس شرکت فردو انگلستان و تحت نظارت آن کار خود را آغاز کرد.

بعد از اینکه محصولات این شرکت مورد استقبال قرار گرفت در سال ۱۹۶۰ اقدام به تولید سیستم های ترمز و در دهه بعدی تولیدات خود را در زمینه های سیستم های حرارتی، الکتریکی و روشنایی گسترش داد. با این کار هم تنوع تولیدات خود را بالا برد و هم توانست سهم زیادی از بازار جهانی و علی الخصوص فرانسه را در اختیار بگیرد. در سال ۱۹۸۰ این شرکت نام خود را به والئو به معنی من هستم تغییر داد.

حوزه فعالیت شرکت والئو

مدیر عامل این شرکت ژاک آشنبرویچ است. این کارخانه در سال ۲۰۱۱ حدود ۶۸۰۰۰ هزار نفر کارگر و کارمند در تمامی شعبات خود در سر تا سر جهان داشته است. تعداد شعبات شرکت “والئو” در جهان به عدد ۳۲ می رسد. در زمان حال میتوان حوزه کاری این شرکت را تولید لوازم یدکی خودرو به طور گسترده در دنیا ترسیم کرد. قطعاتی که این شرکت تولید می کند لوازم یدکی خودروهای سبک و سنگین مثل دیسک و صفحه کلاچ (clutch)، استارت، دینام، تیغه برف پاک کن، قطعات سیستم ترمز مثل لنت ترمز، قفل، قطعات سیستم روشنایی مثل چراغ، برق و سیستم دمائی می باشد.

تولید کنندگان لوازم یدکی والئو

این شرکت حیطه کاری خود را از طریق همکاری با دیگر کشورها و شرکت ها گسترش داده است. به جز فرانسه که تولید کننده اصلی و به شکلی شعبه اصلی این برند به حساب می آید، از طریق شرکت هایی در کشور کره جنوبی و ترکیه هم اقدام به تولید قطعات تحت برند خود می کنند و در کل میتوان آنها را هم نمایندگی و تولید کنندگان رسمی “لوازم یدکی والئو” در بازار فروش لوازم یدکی جهانی این برند دانست. گفتنی است تولیدات این کارخانه ها با یکدیگر هم از نظر کیفی و هم از نظر ظاهری کمی تفاوت دارند. در بازار لوازم یدکی ایران بیشترین تفاوت در کیت کلاچ والئو مشاهده میشود که در فرانسه، کره و ترکیه این قطعه برای این برند فرانسوی تولید میشود. تفاوت ظاهری که این محصولات با یکدیگر دارند در بسته بندی آنهاست.

والئو فرانسه” با بسته بندی سبز رنگ و با بالاترین کیفیت در کشور فرانسه تولید شده در صورتی که والئو کره با عنوان PHC و با بسته بندی آبی رنگ در بازار عرضه می گردد. والئو ترک تحت برند ایساکو و سفارش مستقیم این شرکت در بازار لوازم یدکی ایران بصورت انحصاری به فروش می رسد. به این نکته هم توجه کنید که بر روی تمامی محصولات این شرکت اسم خود این برند valeo به انگلیسی بر روی بسته بندی و قطعه درج شده است.

والئو تولید کننده قطعات خودرو سازان

بعضی از کارخانه ها و برندهای بزرگ جهان مثل پژو، به این کمپانی در خواست ساخت دیسک و صفحه و برخی قطعات دیگر را می دهند تا بتوانند از کیفیت قطعات این برند بهره مند شوند. بعد از اینکه این قطعات ساخته شد، شرکت های سفارش دهنده، قطعات را در بسته بندی خودشان میگذارند و در بازار عرضه می کنند. نکته حائض اهمیت این است که بر روی تمامی این قطعات هم نام والئو حک شده است. کمپانی والئو یکی از اصلی ترین برند های تولید لوازم یدکی برای خودرو سازان فرانسوی بشمار میرود لذا بیشترین محصولات تولید شده توسط این کمپانی برای خودرو های فرانسوی است. حتی میتوان نمونه هایی به عنوان مثال کمپانی پژو تولید بسیاری از قطعات اصلی برای محصولات خود را به عهده این شرکت قرار داده است.

محصولات شرکت والئو

  • قطعات کلاچ، مانند انواع کیت کلاچ، دیسک، صفحه و بلبرینگ کلاچ و …
  • سیستم های خنک کننده موتور مانند رادیاتور موتور و اینتر کولر و …
  • سیستم های ترمز مانند لنت های ترمز دیسکی، کفشکی و دیسک چرخ و …
  • سیستم برف پاک کن مانند تیغه برف پاک کن، موتور برف پاک کن و …
  • سیستم های برقی مثل دینام و استارت، کوئل و …
  • سیستم کنترل و تهویه هوا مثل کندانسور کولر، رادیاتور و کمپرسور کولر و …
  • سیستم کنترل داخلی مانند شیشه بالابر، دسته راهنما و برف پاک کن و …
  • انواع چراغ جلو، عقب، مه شکن، پرژکتور و …

لبته تمامی این قطعات برای بازار لوازم یدکی ایران مطرح و قابل استفاده نمی باشند. قطعاتی از این برند که در ایران پر فروش بوده و بسیار تقاضا دارد دیسک و صفحه کلاچ والئو (valeo clutch)، لنت، تیغه برف پاک کن و … میباشد. هم والئو فرانسه و هم والئو کره در ایران خواهان بسیار داشته و این تقاضا دلیلی جز کیفیت مناسب این قطعات ندارد.

ممنون از شما تیم چراغ چک

مطالب بیشتر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!